четвер, 23 грудня 2021 р.

Винайдення транзистора

 23 грудня 1947 року в компанії «Bell Laboratories» у штаті Нью-Джерсі було продемонстровано роботу напівпровідникового підсилювача-тріода на основі кристалу германію, який згодом отримав назву транзистор. У 1956 році автори відкриття транзисторного ефекту Вільям Шоклі, Джон Бардін і Волтер Браттейн стали лауреатами Нобелівської премії з фізики.

Більше інформації тут...

середа, 22 грудня 2021 р.

День енергетика України

22 грудня своє професійне свято День енергетика України. Праця енергетиків дуже важлива для економіки. Без цих людей не було б світла і тепла в наших будинках, школах і лікарнях, неможливою була б робота телефонного зв'язку і транспорту. 

Вітаємо з професійним святом! Бажаємо легких трудових тижнів, безперебійного енергопостачання, налагодженої роботи всіх механізмів, повноти ресурсів, багато сил, енергії, міцного здоров'я та особистого щастя!

Нехай, як струм по дротах,

Щастя ллється в руки вам,

Буде маса досягнень,

Позитивних прагнень,

Море світла та тепла,

Енергійних днів, добра,

Премій класних та зарплат,

Досягнень без перешкод.

Щоб зберігав Господь вас,

Дав здоров'я сил й вам!

понеділок, 6 грудня 2021 р.

Урок "Характеристика ринку товару", група 10

Важливим етапом вивчення теми "Характеристика ринку товару" є вміння передбачати зміни попиту під впливом нецінових чинників. В цьому нам допомогли ситуаційні вправи (ріноманітні ринки товарів та послуг). 

Для роботи здобувачі освітніх послуг групи №10 з професії "Радіомеханік з ремонту та обслуговування РТА. Електромеханік з обслуговування та ремонту ЛОМ" об'єдналися в групи для обговорення ситуацій на ринках та презентації спільних рішень. 

На уроці продовжували вдосконалювати навички командної роботи, вміння проводити дискусію, ставити правильні питання, комунікація з іншими командами та вміння представити свої напрацювання.

Учні творчо підійшли до завдання.



четвер, 28 жовтня 2021 р.

Узагальнюючий урок "Підприємницька їдея"

Щоб оцінити їдею варто дати відповідь на питання: 1) хто ваші конкуренти? 2) чи актуальний ваш проєкт? 3) чи правильний час ви обрали для проєкту? 4)для кого ви робити проєкт? 5) чи ваш проєкт відрізнітиметься від проєктів конкурентів? 

Вивчаючи курс "Основи підприємницької діяльності" з тем "Підприємницька ідея", "Стартап" та "Технологія створення власної справи" здобувачам освіти групи №10 було запропоновано переглянути деяки серії з освітнього серіалу "Окей, ґуґл: як стати підприємцем?" (платформа "Дія"): 1) Як сгенерувати й зафіксувати ідею? 2) Прототипування та тестування ідеї; 3) Як зробити так,щоб твій проєкт відрізнявся від інших?

Для узагальнення та систематизації знань учням потрібно було вдома подумати які б їдеі вони хочуть втилити у життя (не менше 5). На уроці (28.10.2021) здобувачі освітніх послуг об'єдналися у групи по 4 людини. В кожній групі було до 20 їдей, які необхідно обговорити та визначити одну для команди. Кожна група (команда) дає назву своїй їдеї, визначає її слоган, знак та презентує результат командної роботи. 

Метою даного уроку є набуття навичок командної роботи, вміння проводити дискусію, ставити правильні питання, щоб отримати зрозумілу відповідь, комунікація з іншими командами та вміння представити свої напрацювання.

Робота продовжується, наступний етап це бізнес-план...

            
                     
                     





вівторок, 19 жовтня 2021 р.

Європейський зелений курс: «зелені» облігації

 7 вересня Єврокомісія схвалила рамкові правила для випуску «зелених» облігацій на 250 млрд євро. За інформацією Єврокомісії, це становить 30% від загального обсягу фінансування NextGenerationEU та надасть інвесторам впевненість, що кошти залучать в екологічні проєкти. 

Можливі наслідки випуску «зелених» облігацій:

1) дозволить вивести на ринок новий високоефективний та ліквідний актив, що дозволить широкому колу інвесторів отримати доступ до «зелених» інвестицій;

2) надасть Єврокомісії доступ до більш широкого кола інвесторів;

3) дозволить інвесторам диверсифікувати свій портфель екологічних інвестицій за рахунок високо оцінених ліквідних активів;

4) підтвердить прихильність Єврокомісії до сталого фінансування;

5) стимулює ринок «зелених» облігацій та стати прикладом для інших емітентів;

6) посилить роль ЄС та євро на ринках сталого фінансування.

Більше тут...



вівторок, 15 червня 2021 р.

Підвищення кваліфікації викладача

Курс «Зелене світло для Землі» на платформі EdEra (10 годин). Програма курсу:

Модуль 1. Зміна клімату та роль людини.

Модуль 2. ВДЕ як альтернатива викопному паливу.

Модуль 3. Енергетичний сектор в Україні.

Модуль 3. Що може зробити кожен/-на.



пʼятниця, 26 березня 2021 р.

Курс "Підприємництво для школярів". Для здобувачів освіти груп №12, 9, 20, 23

Освітній серіал «Підприємництво для школярів» складається з 6 модулів і 36 серій. Викладені  матеріали допоможуть Вам усвідомити переваги ведення підприємницької діяльності та сформувати риси й позиції, потрібні людині для успішної самореалізації в сучасному світі.

понеділок, 22 березня 2021 р.

VІIІ Всеукраїнський бізнес-турнір "Стратегія фірми-2021"

 Викладач економічних дисциплін та активні учні груп №9 та 12 зареєструвалися для участі у VІIІ Всеукраїнському бізнес-турнірі "Стратегія фірми-2021". 

Це дистанційне змагання з управління компанією, де ми спробували відчути себе на місці керівника компанії і розвивати свою компанію від моменту отримання стартового капіталу (10 млн.) до активної діяльності у конкурентному середовищі. Все було реалістично, по-справжньому, добре що ми нічим не ризикували, адже все у середовищі комп'ютерної програми бізнес-симуляція ViAL+. 

До кожного етапу надсилався файл-ключ, який надавав можливість заходити до програми-симулятора.

Далеко не пройшли, але до наступного турніру ми будемо готові!!!