Ядерна енергетика України – опора і запорука енергетичної стабільності та безпеки країни. Галузь, яка генерує найбільше електроенергії у загальній структурі вітчизняного енергетичного балансу – 50%, а у зимовий період – 60-70%.
Ядерна енергетика України – це довга історія розвитку, труднощів та енергетичних досягнень, що веде відлік з 1977 року. Це чотири атомні електростанції, серед яких найбільша АЕС Європи і шоста за розміром у світі – Запорізька АЕС. Це – п’ятий за розміром у Європі парк ядерних реакторів, а саме 13 атомних енергоблоків з реакторами типу ВВЕР-1000 та 2 енергоблоки з реакторами типу ВВЕР-440 загальною встановленою потужністю 13 835 МВт.
Це – унікальний і висококласний персонал, який єдиним у світі відпрацював режим роботи енергоблока на змішаному паливі, а ще здійснив прорив у диверсифікації поставок ядерного палива в Україну і поклав край 100%-ій залежності галузі від російського постачальника, провівши кваліфікацію альтернативного палива компанії "Вестінгауз". У результаті залежність українських АЕС від російського палива скоротилась з 95% у 2014 році до 54% у 2018 році. Наразі 46% ядерного палива Україні постачає саме "Вестінгауз" і надалі ця частка зростатиме.
Це – унікальний, введений цьогоріч в експлуатацію, проєкт Нового Безпечного Конфайнменту (НБК), реалізований спільно з міжнародними партнерами (країнами G7 і ЄС) на зруйнованому 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС, який захистить Україну від накопичених під руїнами радіоактивних речовин та елементів як мінімум на 100 років і дозволить у підсумку перетворити Чорнобильську АЕС на екологічно безпечний об’єкт.
Це – ключовий для досягнення повноцінної енергетичної незалежності України у атомній галузі проєкт центрального сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), який успішно реалізується у Чорнобильській зоні відчуження під наглядом міжнародних інстанцій та має бути введений у дію вже у ІІ кварталі 2020 року.
Це – серйозні плани подальшої технологічної модернізації та добудови діючих АЕС, а також впровадження використання малих модульних реакторів SMR-160, покликане зміцнити нашу енергетику і гарантувати її стабільність.
Джерело:
Немає коментарів:
Дописати коментар