четвер, 29 березня 2018 р.

Українська енергетика: цікаві факти, які повинен знати кожен

Енергетика є однією із вагомих складових української економіки, але досі залишається складною для розуміння сферою, в якій мало хто розбирається. Невеликий інтерес до енергетичної сфери породжує велику корупцію.






ФАКТ. Компанія Тop Lead спільно з Американською торговельною палатою в Україні нещодавно презентували довідник “Енергетика України”, який у доступній формі розповідає про енергетичну сферу в Україні. Метою проекту є інформування українців щодо функціонування галузі та її особливостей. Автори проекту вважають, що боротьба з корупцією у цій галузі покращиться, якщо громадяни розумітимуть, як працює українська енергетика.

НОМЕР ОДИН. Енергетична галузь – лідер за обсягами сплачених податків. Енергетика забезпечує 8% ВВП країни. В енергетичній сфері працює близько 3% населення України. За рівнем споживання енергії Україна на даний момент знаходиться на 28-у місці у світі.

ІМПОРТ. Попри достатню забезпеченість України енергетичними ресурсами, ми змушені закуповувати частину ресурсів за кордоном. У 2016 році Україна закуповувала 19% нафти, 27% вугілля, 33% газу та 100% атомного палива.

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ. Україна входить у двадцятку найменш енергоефективних країн світу. Майже 5% енергії, що виробляється, втрачається під час транспортування та розподілення. У сусідній Польщі цей показник – 1,6%. За словами директора Тop Lead Станіслава Шума, Україна може зменшити цей показник, залучаючи інвестиції в енергетичну сферу.

СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ. Найбільше електроенергії за даними 2016 року споживає Дніпропетровська область. Також крупними споживачами є Запорізька, Харківська, Донецька області та місто Київ.

ПРОБЛЕМИ. Крім корупції, серйозними проблемами в енергетичній сфері є зношеність електромереж та низький рівень державного фінансування. Як відомо, близько 64% електромереж в Україні є старими і зношеними. Більшість з них експлуатуються понад 40 років. Видатки державного бюджету на підвищення енергоефективності, фінансування досліджень та розробок в даній галузі знижуються з 2008 року.

Джерело: 

четвер, 15 березня 2018 р.

Три українські стартапи отримали статус найкращих у світі

З семи українських стартапів, які були номіновані на нагороду Golden Kitty Awards, троє стали переможцями
Про це повідомляється на сайті Product Hunt.

Product Hunt один із найпопулярніших сайтів про стартапи. Він дозволяє кожному користувачу розміщувати свої продукти на сайті та дає іншим користувачам можливість коментувати проект та голосувати за нього. Щороку сайт проводить Golden Kitty Awards, що визначає найкращі стартапи у 16 номінаціях. Цьогоріч українці були номіновані 7 разів.

Першу нагороду отримав проект “Setapp”, що дозволяє користувачам економити на macOS-додатках. Він виграв у номінації “Продукт року за версією споживачів”.

Другу нагороду отримав PatentBot у номінації “Бот року”. Проект полегшує процедуру реєстрації торгової марки для українського бізнесу.

Однак тріумфатором конкурсу став популярний додаток Petcube Bites. ВІн дозволяє користувачу видавати їжу для свого домашнього улюбленця віддалено або просто розподіляти порції через рівні проміжки часу. Також сервіс дозволяє здійснити відеодзвінок домашній тваринці та зберегти кліп на автовідповідач. Нам відміну від звичайних камер, Petcube унікальна тим, що дозволяє домашній тварині почати взаємодію. Тож не дивно, що Petcube Bites отримав перемогу у номінації “Найдивніший продукт року”. При цьому додаток обігнав проект Ілона Маска The Boring Company, що пропонує розробити підземні тунелі для зменшення заторів.

Раніше стало відомо, що український стартап виборов премію, обігнавши вогнемети Ілона Маска. 

вівторок, 13 березня 2018 р.

День Безпечного Інтернету 2018

День безпечного Інтернету 2018 відзначається під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: Кращий Інтернет починається з тебе». День Безпечного Інтернету є унікальною можливістю для кращого розуміння проблем та можливостей в онлайновому світі, це час поділитися важливою інформацією, щоб діти і молоді люди могли досліджувати Інтернет безпечно і скористалися позитивним досвідом експертів.

7 лютого 2018 року Програма Мережних академій Cisco, Кіберполіція України  та компанія ERC запросила учнів професійно-технічних училищ відзначити цей день разом зі всім світом, приєднавшись до онлайн-уроку в системі Cisco Webex.

Результатом є Сертифікат


понеділок, 12 березня 2018 р.

Що таке стартап?

В останні роки таке явище в бізнесі, як стартап, стало не просто популярним, а, мабуть, і модним. Про стартап говорять на телебаченні, про нього видаються книги. Раз у раз виникають нові тематичні ресурси в Інтернеті. Не всім зрозуміло, чи є відмінності між стартапом і «новоспеченою» компанією. Чи має стартап якусь свою специфіку? Або цей термін служить для позначення будь-якого перспективного починання?

Слово «стартап» походить від англійського поняття start up – «запускати» і означає щойно створену або що ще знаходиться в процесі створення компанію.
Мається на увазі, що у цієї компанії є якась бізнес-ідея, яка потребує розвитку та просування, але її творці поки зайняті дослідженнями ринку і пошуком коштів для її реалізації.
Іноді стартапами називають компанії, які збираються запропонувати споживачам інноваційні товари і послуги, але в даний час знаходяться в процесі пошуку підходящих бізнес-технологій та фінансової підтримки. Майбутнє таких компаній виглядає невизначеним.
Стартапом може вважатися будь-яка компанія, незалежно від її сфери діяльності. Втім, в деяких колах стартапами називають тільки починання у сфері високих технологій, Інтернет-бізнесі і «суміжних дисциплінах».
Поняття «стартап» виникло в 30-ті роки минулого століття в Америці. Саме тоді два студенти – Хьюлетт і Паккард – заснували крихітне підприємство і назвали його «start up». Виявилося, що у компанії велике майбутнє – в наші дні вона відома під ім’ям Hewlett-Packard, або HP.
Коли заходить розмова про стартапи, наші співвітчизники зазвичай уявляють собі Інтернет-ресурси, що виділяються серед собі подібних. Найвідомішими та успішними стартапами називають хостинг відеофайлів Youtube, «народну енциклопедію» – Вікіпедію (без посилань на яку не обходиться жодна дискусія), а також найбільші соціальні мережі – в першу чергу Facebook і ВКонтакте.
В інших країнах поняття «стартап» тлумачиться трохи інакше. Найвиразніші приклади стартапів – це IT-корпорації «зі світовим ім’ям»: Microsoft, Apple, Google. Історія цих гігантів і справді починалася з малого – а саме, з невеликої групи однодумців, що горять бажанням втілити в життя свої ідеї.



вівторок, 6 березня 2018 р.

П'ять фактів про українську енергетику, які повинен знати кожен

Україна пасе задніх у рейтингу найбільш енергоефективних країн світу, попри величезні запаси енергоресурсів, ми досі залежимо від імпорту – ЕП зібрала найбільш цікаві факти про українську енергетику.

В Україні презентували довідник, який за допомогою інфографіки та зрозумілих пояснень розповідає про складні аспекти функціонування енергетики України.
30 жовтня 2017 року його презентували компанія Тop Lead разом із Американською торговельною палатою в Україні.
Вся інфографіка базується на даних, що відображають роботу індустрії у 2016 році.

"Економічна правда" виділила п’ять цікавих фактів про українську енергетику, які варто знати кожному.

Онлайн-карта: Як працює українська енергетика

В Україні 2017 році презентували онлайн-карту, яка допомагає зрозуміти, через чиї руки йде електрика до входу в будинок, який шлях проходить газ до того, як потрапити в газову плиту, як пальне потрапляє до вашої АЗС та багато іншого.

Онлайн-карта,  дає можливість зрозуміти, як працює український енергетичний сектор.
Її автори вирішили зібрати на одній інтернет-платформі максимальну кількість даних про усі галузі паливно-енергетичного комплексу.
За словами розробників карти, вона повинна наочно показати, яка інформація в енергосекторі є доступною, а над розкриттям якої ще треба працювати.
Матеріали карти розбиті на чотири галузі: електроенергія, тепло, газ та нафтопродукти. Розміщені дані будуть регулярно оновлюватися.