четвер, 31 жовтня 2024 р.

Тема тижня заощаджень – 2024: “Бюджет – моя головна СМАРТзвичка”

З 28 жовтня по 31 жовтня 2024 року пройшли заходи присвячені Міжнародному Дню заощаджень від Національного банку України. Цього року Всесвітньому Дню Заощаджень виповнюється 100 роківГоловна мета Всесвітнього Дня Заощаджень – популяризація фінансової грамотності серед населення, а саме:
• поширення знань про важливість заощаджень для фінансової стійкості;
• заохочення до заощаджень;
• розвиток фінансової культури та формування відповідального ставлення до  грошей.
Здобувачі освіти Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки разом із викладачем фінансової грамотності Яною Висоцькою взяли участь у запропонованих заходах Національного банку України:

Історія заснування Всесвітнього дня заощаджень

 Всесвітній день економії (World Savings Day) або Всесвітній день заощаджень країни світу відзначають 31 жовтня.
Історія свята World Savings Day почалася 27 жовтня 1924 року. Саме тоді відбувся Перший міжнародний конгрес ощадних банків у Мілані за участю представників 29 країн. В останній день конгресу, 31 жовтня, фінансовими інститутами була запропонована ідея святкувати Всесвітній день заощаджень (накопичень).
Така назва свята існувала до 1989 року. І вже тоді останній день жовтня оголосили World Savings Day – Міжнародним днем економії за офіційною директивою ООН. Назву придумав італійський професор Раввиць, що дозволило вкласти більший сенс. Адже економія не обмежується заощадженнями. Вона охоплює такі поняття, як економія часу, енергетичних ресурсів, природних скарбів, корисних копалин.

 


четвер, 17 жовтня 2024 р.

Онлайн-лекторій Школа страхування (самоосвіта)

Школа страхування для освітян зібрала вчителів, викладачів та експертів з різних куточків України. Тижневий онлайн-лекторій, що тривав з 7 до 11 жовтня, став майданчиком для обміну знаннями та досвідом у сфері фінансової грамотності та страхування. 
Серед спікерів, які брали участь у заході, були представники Національного банку України, Моторного (транспортного) страхового бюро України, Національної асоціації страховиків України та Ліги страхових організацій України.
Викладачка фінансової грамотності Яна Висоцька теж прослухала  онлайн-лекції, вдосконалила професійно-педагогічну компетентність, пройшла тести для закріплення набутих знань та отримання сертифікатів.

понеділок, 14 жовтня 2024 р.

12 жовтня - Всесвітній день економіста та День економіста в Україні. Трохи історії

 Дата святкування Всесвітнього дня економіста припадає на 12 жовтня, але це неофіційна подія. Просто найчастіше у середині жовтня видатні працівники галузі нагороджуються премією Шведського банку Sveriges Riksbank з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля. В цей же день неофіційно відзначається і День економіста в Україні.

середа, 9 жовтня 2024 р.

Всесвітній день фінансового планування

Економічна культура, фінансова грамотність та здатність до фінансового планування – це основа економічної й фінансової незалежності людини, її добробуту та процвітання. Всесвітній день фінансового планування (World Financial Planning Day) – відзначається в першу середу жовтня. 
Однак щороку дата проведення події визначається організатором на сайті https://worldfpday.org

субота, 5 жовтня 2024 р.

Віртуальна екскурсія "Музей грошей Національного банку України"

 11 вересня 2024 року зі здобувачами освітніх послуг Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки побували в "Музеї грошей" Національного банку України на віртуальній екскурсії з гідом. Було пізнавально та цікаво. 

понеділок, 16 вересня 2024 р.

Тиждень української гривні!

 День української гривні, що відзначається 2 вересня, є важливою подією в історії України. Цього року українська гривня відзначила свій 28 рік перебування в грошовому обігу.
Відповідно до плану роботи викладача Яни Висоцької в Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки пройшов тиждень української гривні з 09.09.2024 по 16.09.2024 року.

Благодійна акція зі збору монет #SuperCoins

#SuperCoins – це благодійна ініціатива, мета якої – об’єднати зусилля та зібрати кошти для допомоги українським військовим, які постраждали внаслідок бойових дій. 
Акцію організували Національний банк України та Superhumans Center (сучасна клініка з протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації та психологічної підтримки постраждалих від війни). Акція триватиме з 9 вересня до 29 листопада 2024 року.
У межах акції #SuperCoins можна здавати монети, які перебувають в обігу, – номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень. У разі бажання, можна також переказувати і банкноти. 
В межах акції зібрані монети перераховуються на рахунок Superhumans Center на потреби українських військових, які постраждали внаслідок бойових дій. 
Банки-партнери акції: ПриватБанк, Ощадбанк та ПУМБ. 

четвер, 12 вересня 2024 р.

середа, 11 вересня 2024 р.

Вебінар "ШАГ - відновлення історичної справедливості"

2 вересня 2024 року на День гривні Національний банк України оголосив, що ініціює зміну назви монети "копійка" на "шаг". Новина про відновлення історичної справедливості та відродження монети шаг, викликала жваве публічне обговорення і велику кількість запитань в освітян.
Команда Музею грошей Національного банку України вирішила провести вебінар для педагогів на тему «ШАГ: відродження історичної справедливості» та відповісти на всі запитання аудиторії.

понеділок, 9 вересня 2024 р.

Просто про економіку (на основі матеріалів Інфляційного звіту за липень 2024 року). Національний банк України.

Щокварталу Національний банк оновлює економічний прогноз і публікує його в Інфляційному звіті. 
На сайті НБУ створено сторінку "Просто про економіку" для того, щоб кожен з легкістю міг дізнатися про головні економічні події та бачення НБУ стосовно майбутнього розвитку економіки України.

понеділок, 5 серпня 2024 р.

“Зелені” фінанси: які платіжні методи є найбільш екологічними

Актуальність теми захисту навколишнього середовища, соціальної сфери та корпоративного управління (ESG) вимагає від компаній усіх сфер оцінки впливу своєї діяльності на світ. Включення питань ESG у бізнес-практику стає все більш важливим як для компаній, так і для споживачів. Платежі, ймовірно, не та галузь, яка першою спадає на думку, коли хтось думає про екологічні чи соціальні проблеми. Але вплив на клімат називається банкірами одним із ключових ризиків у найближчі декілька років (згідно з опитуванням EY). 
Європейська асоціація розрахункової клірингової палати (EACHA) опублікувала порівняльний аналіз впливу різних платіжних інструментів на навколишнє середовище. Звіт використовує показники кожного окремого етапу життєвого циклу як електронних, так і неелектронних типів платежів, отримані в результаті лабораторних досліджень та інтерв’ю з експертами. За результатами дослідження, цифрові валюти є найбільш неекологічним платіжним інструментом. За ними йдуть готівка, чеки та банківські картки. Водночас пакетні платежі (зокрема, налаштовані автоматичні перекази) та миттєві платежі мають найменший вплив на навколишнє середовище.


вівторок, 25 червня 2024 р.

Протягом 2023/2024 н.р. в Чернівецькому вищому професійному училищі за сприянням громадської організації «Junior Achievement Ucraine» впроваджувалася навчальна програма «Фінансова грамотність». Програму опановували здобувачі освітніх послуг групи 12 з викладачем Яною ВИСОЦЬКОЮ. 
Курс орієнтований на управління особистими фінансами для здобувачів освіти. Зокрема, навчальна програма дає знання: як заробити та заощадити кошти; будучи свідомим споживачем, як цими коштами управляти, володіючи навиками особистого бюджетування; як сформувати фінансову «подушку» безпеки на випадок непередбачуваних ситуацій; як управляти ризиками та використовувати страхування для їх мінімізації; як інвестувати кошти та сформувати оптимальний інвестиційний портфель тощо.


четвер, 2 травня 2024 р.

Курс для закріплення здобутих знань

Продовжуємо зі здобувачами освітніх послуг опрацьовувати курс на платформі Prometheus "Стала та відновлювальна енергетика. Основи", як результат вивчення дисципліни "Організаційно-правові та економічні аспекти функціонування енергетики" групою №22.



вівторок, 30 квітня 2024 р.

Самоосвіта педагога

Курс «Європейський зелений курс (ЄЗК) та Україна» від проєкту Prometheus, реалізовано за допомоги ЄС «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу» та коаліції аналітичних центрів і громадських організацій України. 

вівторок, 5 березня 2024 р.

5 березня - Всесвітній день енергоефективності

 Раціональне використання електроенергії – це збільшення потужності електричних приладів та зменшення кількості енергії для їхньої роботи.

понеділок, 12 лютого 2024 р.

Джефф Безос продасть до 50 мільйонів своїх акцій Amazon

Засновник Amazon Джефф Безос продасть до 50 мільйонів своїх акцій компанії онлайн-роздрібної торгівлі та хмарних послуг до кінця наступного року. 

вівторок, 16 січня 2024 р.