середа, 26 вересня 2018 р.

Завдяки «зеленій» енергетиці Україна отримала економію в 1,2 мільярда євро протягом 4 років

Альтернативні джерела енергії допомогли нашій країні заощадити понад мільярд євро протягом останніх чотирьох років. Така інформація була надана керівником Держенергоефективності в офіційному звіті.
За останні 4 роки Україна також уклала 190 ЕСКО-угод, які передбачають виділення близько 200 мільйонів гривень. За підрахунками фахівців Держенергоефективності, за вказаний період в підвищення енергетичної ефективності житла (в тому числі утеплення) було інвестовано близько семи мільярдів гривень.

Енергія води. Як енергія отримується з води?

Рухома вода є потужним джерелом енергії, за допомогою неї освітлюють цілі міста і навіть країни. Тисячі років тому греки використовували водяні колеса, які набирали воду відрами, які були прикріплені навколо колеса. Вага води зумовлювала рух колеса, тобто відбувалось перетворення кінетичної енергії в механічну. Ця енергія використовувалась для подрібнення зерна і перекачування води.
Є кілька сприятливих можливостей гідроенергетики. Скрізь падає дощ, випадає сніг та інші опади, є річки. Якщо на конкретній ділянці річки є можливість сформувати резервуар, значить ця місцевість придатна для будівництва греблі. Вода є природним повторюваним внутрішній продуктом, для використання якого не потрібні іноземні постачальники, при використанні води немає ніяких проблем із нестабільними цінами чи транспортними затратами.
Гідроенергетика – це дуже зручно, тому що вона може швидко реагувати на коливання попиту. Ворота греблі можуть бути відкриті або закриті по команді, залежно від щоденного використання або поступового економічного зростання в суспільстві. Виробництво гідроелектроенергії часто сповільнюється в нічний час, коли люди використовують менше електроенергії.
Гідроенергетика стала “основним джерелом поновлюваної енергії. За допомогою енергії води забезпечує більш ніж 97% всієї електроенергії за рахунок відновлюваних джерел по всьому світі.

понеділок, 3 вересня 2018 р.

Системи автоматичного обліку і контролю енергоресурсів

Сьогодні немає тієї сфери діяльності людини, де б він не споживав енергію в тому чи іншому вигляді. А сам розвиток людської цивілізації міцно пов'язано з використанням різних енергетичних ресурсів для поступального руху вперед. Причому загальносвітова тенденція збільшення обсягів споживання енергоресурсів продовжує неухильно рости, нехай з невеликим уповільненням, але з постійним підвищенням рівня якості споживання і значним зниженням витрат.
Що розуміють під енергоресурсами?
Під енергоресурсами прийнято розуміти фізичне середовище, що містить в той чи іншій мірі необхідні якості і властивості, які використовуються для забезпечення протікання енергогенеруючих процесів необхідних для виконання різних видів робіт та інших корисних функцій.
Системи автоматизованого обліку енергоресурсів
Незалежно від того, де впроваджується система автоматизованого обліку енергоресурсів на промисловому підприємстві, готельному комплексі або це невеликому ЖКГ, в будь-якому випадку, вона повинна включати підсистеми, а саме:
• обліку генерації, розподілу і споживання електроенергії;
• обліку теплової енергії для потреб опалення та гарячого водопостачання;
• облік споживання природного газу;
• облік споживання питної і технічної води.