понеділок, 26 лютого 2018 р.

Україна все активніше починає використовувати енергію сонця

    У нашій державі за останні роки почала активно розвиватися сонячна енергетика. Найближчим часом в Україні планують збудувати 10 сонячних електростанцій. Навесні 2018 року канадська компанія TIU розпочне будівництво чотирьох об'єктів відновлюваної енергетики - трьох в Миколаївській області та одного в Херсонській.
  Якщо ж брати статистику, то найбільше серед регіонів України сонячних електростанцій у Вінницькій області – 25% від усіх таких об'єктів в країні, повыдомляє УНІАН.
   Україна готується запустити свою першу сонячну електростанцію на території Чорнобильської АЕС. Електростанція потужністю 1 мегават знаходиться всього в ста метрах від нового «саркофага» - гігантського металевого купола. Ця сонячна електростанція може задовольнити потреби селища середнього розміру, або близько 2000 квартир. На установку 3800 фотоелектричних панелей, розміщених на площі 1,6 гектара, інвестори витратили мільйон євро і сподіваються, що сонячна електространція окупиться протягом семи років.
    За словами глави Eurocape New Energy Ukraine Пітера О'Брайана, Україна може стати лідером ринку вітряної енергії в Європі. На думку експерта, якщо Україна введе угоди про закупівлю електроенергії, які будуть відповідати міжнародним вимогам, то зможе отримати сотні мільйонів євро нових інвестицій. І вже через 20 років вітряні турбіни будуть встановлені по всій Україні, «від кордону з Росією до кордону з Молдовою».

середа, 21 лютого 2018 р.

21 лютого - Міжнародний день рідної мови


"Мови – це важливо!" – цей вислів обрано ЮНЕСКО гаслом Міжнародного дня рідної мови. 
21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» - звучало у заголовку документа. Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті.
Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. 
Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. За оцінкою фахівців, із 6000 мов, які нині існують, половина з них знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Тому ЮНЕСКО своїм Рішенням прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Привернення уваги міжнародної спільноти до цієї теми – важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур.
Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.


вівторок, 6 лютого 2018 р.

На Запорізькій АЕС стартував щорічний Всеукраїнський конкурс рефератів серед учнівської молоді «Ядерна енергія і світ»

Інформаційний центр ВП «Запорізька АЕС» запрошує учнів старшої школи (9-11 класів) загальноосвітніх навчальних закладів міста Енергодар, молодь ліцею, гімназії, які цікавляться різними аспектами вивчення ядерної фізики та ядерної енергетики, історією та набутим досвідом людства в розвитку ядерної галузі, а також виявляють схильність до науково-дослідницької роботи та прагнуть розкрити свої творчі здібності взяти участь в щорічному Всеукраїнському конкурсі рефератів (а також науково-дослідницьких робіт) «Ядерна енергія і світ»
8 лютого Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, планує видати приватній компанії "Солар Чорнобиль" ліцензію на право виробництва електроенергії на першій сонячної електростанції, яка була побудована в зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Компанія розпочала будівництво сонячної електростанції на майданчику ЧАЕС.